Review: Janome 712T Treadle šicí stroj

Odkazy Amazon produktů uvedené v tomto příspěvku jsou affiliate odkazy. Pokud kliknete na tyto odkazy a něco si koupíte, vydělám malou provizi.

Byl jsem šití na šlapací šicí stroje většinu mého života, a já opravdu netěší šití na elektrických strojích, takže když jsem poprvé viděl Janome 712T, který je moderní šlapací hlava určená pro Amish a další off-grid kanalizace, byl jsem zvědavý. ale je to v současné době prodává za $ 289 on-line, a to je hodně peněz platit za strojem jsem nemohl vyzkoušet jako první. Když jsem viděl sotva použil jeden čtvrtinu této ceny, nemohl jsem odolat koupi.

Jak jsem zkoumal tento stroj a čtení recenzí, jsem si všiml hodně preppers doporučují tento stroj. Než se dostanu dál, jen v případě, že jste prepper a nečtou až do konce tohoto přezkumu, prosím, neztrácejte své peníze na tomto stroji. Je to asi není to, co budete potřebovat. Více o tom na konci přezkumu.

Začněme s tím, co se mi líbí o tomto stroji, protože seznamu věcí, se mi nelíbí, je opravdu dlouhý.

Tato příručka je docela dobrý, a to bylo psáno, nebo alespoň upravil někým, kdo vlastně mluví anglicky. Pokud byste se chtěli podívat na manuál pro více informací o funkcích, můžete si stáhnout pdf kopii z webových stránek změkčení vody je.

JANOME 712T je pěkné stehy, a má slušnou výběr nástroj stehů. Jediné stehy I někdy použití jsou rovné steh, cik-cak, pletené steh (3-krok cik-cak), slepý lem, a úsek slepý lem. Moc se mi líbí peří steh, ale nejsem si jistý, kde jsem ho už použít. Zde je sampler stehů to může dělat. Horní hrana byla dokončena s široký klikatý steh a zatažený nohu. Myslím, že to skončí okraj lépe než Obnitkování použité na spodním okraji. Šířka stehu na knoflíkové dírky se zdá být trochu zužovat a není nastavitelná – stehy nemusí dobře držet v hrubě tkaniny.

Steh sampler – pravá strana

Steh sampler – špatnou stranu

Ve srovnání s vintage klikatou strojů, Janome 712T se opravdu dobře šicích pleteniny. Použijete-li správný typ jehly, bude šít na jakékoliv tkanině bez přeskakování stehů. To není příliš náročné na typu jehly nebo typ závitu pro většinu látek. Schopnost dobře šít na úplety a elastický je asi jedna věc, která dělá tento stroj stojí za to udržet pro mě. všechny mé historických strojů mají tendenci přeskočit stehy na pletené tkaniny a pružná.

Mimořádně vysoký zdvih patky je hezké. Pokud jste push up na patky zvedáku, bude to vzbudí navíc vysoká, aby pomohla vám umístit nohu. To zvedne vyšší než kterýkoli z mých dalších strojů, a je opravdu cenný, když jste polohování knoflíkovou dírku.

Trvá plastový třídy 15 cívek, které jsou běžné a snadno k nalezení.

I jako čirého cívky krytem a jasnými cívek, takže můžete snadno zjistit, kolik nití jste odešel. Také se mi líbí, že je schéma, které ukazuje správný směr spodní nit, protože jsem použít několik šicích strojů a všichni nit trochu jinak.

Můžete otevřít stroj s křížovým šroubovákem a oleje, takže si nemusíte brát to, aby byl servis pro běžnou údržbu. Manuál říká, že to musí být pouze olejem dvakrát nebo třikrát do roka, pokud používá neustále, ale pamatujte, že vaše vinobraní potřeby šlapací bází, které mají být olejem s šicím strojem olej po každých 8 hodinách provozu.

Manuál nezmiňuje pomocí dvojité jehly, ale můžete použít až 4 mm široký samostatnými jehlami s tímto strojem. Navlékat stroj, a to buď dát cívku na vrcholu své niti cívky, nebo použít dvě cívky, pokud vaše cívka je příliš vysoký. Aby se zabránilo nit zamotání, pozice horní předlohové cívky, takže je odvíjení v opačném směru z cívky nebo spodní cívky. Držet konce nití spolu a nitě stroj, jako by se jednalo o jediný závit, s výjimkou posledního vodítka niti před jehlou. Nit, která prochází po levé jehly musí projít posledním vodičem, ale vynechat poslední vodítko niti pro nit, která prochází pravé jehly.

Zde jsou některé pohledy na vnitřních stranách.

JANOME 712T má některé příjemné vlastnosti, ale jeho hlavní nevýhodou je, že je opravdu těžké šlapadel. Nemyslím si, že Janome šel do jakéhokoli zvláštního úsilí navrhnout nízkým třením stroj je tady – Hádám, že právě upravený design pro elektrický stroj mít různé ruční kolo tak, aby mohl být použit na šlapací základně. Existuje spousta historických klikatá stroje, které mohou být uvedeny přímo do šlapací základny, a žádný z nich jsem se snažil mít zdaleka tolik tření v jejich vnitřní fungování jako 712T.

Poprvé jsem se snažil dávat svou Janome 712T na šlapací základně Pfaff s velkou 14 palců průměr hnacího kola. Bylo to tak těžké šlapací, málem jsem nedokázal udržet stroj v chodu. Musel jsem se předklonit a opravdu tlačit na pedál. Po několika minutách hořely nohy. Potřeboval jsem nožní pedál základnu s menším kolečkem k tomuto stroji. Pro srovnání, já previnepoužívejte pod měl můj zpěvák 328K na šlapací základně Pfaff, a já jsem mohl šít celý den na to, aniž by se unavený.

Menší šlapací pohon kola dělají šlapání jednodušší, ale kompromis je pomalejší šití. Mám pár zpěvák šlapací základen s 12 palců průměr hnacích kol, ale jsem spokojený s technikou jsem zřízených v nich a já jsem nechtěl měnit skříně, aby se vešly tento stroj. Chcete-li získat 712T, aby se vešly v typické Zpěvačka šlapací skříni, budete muset odebrat kus kovu, který pás prochází po pravé straně otvoru ve skříni nahoře. To je obvykle připojen k velké pružiny, která pomáhá při zvedání a spouštění stroje. ostatní recenzenti také uvedlo, že na řezu nebo písku jejich šlapací skříně trochu dostat Janome, aby se vešly.

Zde je návod, jak jsem skončil dostat Janome na šlapací základnu, která pracovala lépe s tímto strojem. Použil jsem Elgin nožní pedál základnu (25 $ garáže prodej našli) s deskou stolu ze zpěváka elektrický šicí stroj kabinetu. The Elgin pohon všech kol je jen o něco málo menší než typické Zpěvačka pohon všech kol, který dělá trochu jednodušší (ale šlapat ještě není to, co bych nazval jednoduše – budete získat nějaké cvičení s použitím tohoto zařízení bez ohledu na to, co šlapací základna jej nasadit ). Deska stolu je ten, který se hodí delší základní zpěvák stroj, jako je například kontaktu a šít, 328, 401, 500, atd

Zde jsou rozměry otvoru v horní části tabulky:

Chtěl jsem šicí stroj, aby bylo možné sklopit, a k tomu, že budete potřebovat asi 7,5 palce vzdálenost mezi spodní části tabulky a žádné překážky na šlapací žehličky. Tyto šlapací báze Elgin (stejně jako „Volný“ značky základen) mají kolo a příčný ortézu až dost vysoká, takže aby bylo možné snížit šicí stroj musel jsem se vzbudil tabulku o 2,5 palce. Podle mého typického nahodilá dřevozpracujícího stylu I sešroubovat nějaký kousek dřeva do rámečku a přišroubujeme ji na vrchol šlapací základny pozvednout tabulky. Já jsem jen 5’2 “, takže se v tabulce vzbudil musím sedět na vysoké židli, aby stůl ve výšce loktů, ale myslím, že sedí výš mi dává větší vliv bude tlačit na pedál tak jako tak, takže jsem ‚m pořádku s ním.

Pokud starožitné šlapací skříně nebo dlážděné dohromady frankentreadles jako je ten můj, nejsou váš styl, můžete si koupit nějaké pěkné Amish vyrobené skříně, aby se vešly vaše 712T (nebo jakýkoli jiný šicí stroj, který by se vešel do šlapací tabulce zpěvačky). Nevadilo by mi mít jeden, ale určitě stálo hodně. Hádám, že to stojí za to, i když, pokud máte peníze, protože vypadají dobře stavěná tak, aby poslední generace. Nebo pokud máte schopnosti a nástroje, můžete vytvořit svůj vlastní desky stolu. jen pevný kus dřeva s otvory, aby se vešly na šicí stroj a pás bude fungovat.

Zde jsou některé z věcí, které jsem nelíbí tento šicí stroj:

To vyžaduje hodně úsilí na šlapací. Už jsem zmínil, že?

Není to těžká šicí stroj. Vaše nohy budou poskytovat více energie, než typický motoru šicí stroj dělá (alespoň při nízkých rychlostech), ale nemyslím si, že tento stroj by měl být použit pro šití džíny, například. Příležitostné rifle lem může být v pořádku, ale ujistěte se, že zatlouct švu bytu dříve, než ji šít a šít pomalu. S mými historických strojů, mohu šít rychle získat dostatek energie, aby šít přes šev za džíny lem, ale já bych se vážně obává o prolomení Janome 712T nedělá. jen proto, že si můžete šít přes husté tkaniny s tímto strojem neznamená, že byste měli. Existuje celá řada plastových dílů uvnitř. Budete potřebovat celokovovou vinobraní stroje a průmyslové stroje, pokud máte v plánu pravidelně šít těžkých tkanin.

Jako většina low-end na mid-range šicí stroje vyrobené v těchto dnech, to je „na jedno použití“. Jej použít, dokud něco větších přestávek, na kterém místě to je levnější koupit nový stroj, než aby to opravil. Například, podívejte se na rozvodový řemen, jak je patrné ze spodní části šicího stroje. Nejsem opravy expert šicí stroj, ale vypadá to, že budete muset rozebrat polovinu šicí stroj, který ho nahradí.

Není to dobré pro šití 1/4 palce švy. Janome přece dělá 1/4 “nohu s průvodcem na hraně, ale s jehlou do středové polohy, 1/4” na pravé straně je uprostřed úseku podavač, který by mohl třepit tkaniny hrany. Udělal jsem přijít na to, že si můžete dát jehlu do levé polohy a nastavte slepý steh (který je dodáván se strojem) získat návod 1/4 “hrany. To bude fungovat pouze pro šití rovné hrany, ačkoli. Nedoporučoval bych tento stroj quilters. Kromě toho, když se prošívání, budete pravděpodobně šití na dlouhou dobu, a budete se rychle unaví, protože tento šicí stroj má mnoho úsilí na šlapací (myslím, že jsem se zmínil, že…). Ročník rovný stehem je pravděpodobně nejlepší volbou pro zapřádacích deky a nevyžaduje téměř žádnou sílu na pedálu. Chcete-li mít cik-cak stehy pro nášivka existují vinobraní cikcak stroje, které můžete šlapací (více o tom později).

Neznamená to však trvat konvenční snap-on patek nebokrátká stopkou nohy. Budete muset koupit JANOME nohy. konvenční zaklapávací nohy se připojit k počítači, ale jehla je něco málo přes napravo od středu přítlačné patky, aby jehla nebude seřadí pravé běžným nohou. Můžete vidět s mým oblíbeným čtvrt palce nohy. Jehla narazí na nohu spíše než jít do díry.

Zip nohu, která je dodáván se strojem je prostě hloupý. Snap-on zip nohy nejsou dobré obecně, ale tohle je obzvlášť špatný. protože jehla je trochu napravo od středu nohy, si opravdu nemůže šít v blízkosti zipu zuby. Doporučuji dostat nastavitelný low-stopky zip nohu. protože noha je nastavitelná, jehla je trochu mimo střed nezáleží. jen odstranit Patka snap-on adaptér a šroub na zip nohy.

Tlak přítlačné patky není nastavitelná.

Není kam připojit ruční kliku nebo motor. Tento stroj může být použit pouze s šlapací stojanem.

Je tam nastavení s názvem „Auto“ na napínací číselníku. To je zavádějící. To je prostě výchozí napětí, které většinu času funguje pro většinu nití. Stroj není magicky nastavení napětí pro vás. nastavit napětí podle potřeby. Například, může být při použití silného prošití nit nastavit napětí na 2 nebo 3 pro strojní Basting a 5 nebo 6.

Zde jsou některé pokyny pro připevnění nožní pedál pás a Začínáme treadling. použijte 3/16 “kožený řemen nožní pedál, nebo chcete-li, můžete použít 3/16” rychlého připojení duté-core uretan řemeny a spojovacích konektorů. Pokud použijete kožený opasek, prodloužit její životnost by uklouznutí ho hnacího kola mezi použití. jelikož tento stroj má hodně síly k šlapací, musel jsem se přizpůsobit svůj kožený opasek být dost těsné a vetřete ho s kalafunou, aby jej z uklouznutí. Také, namísto spojování mé kožené opasky s sešití je dodáván s, raději šít spolu s těžkým nití přes stejné otvory byste použít sponku. Po procházejí otvory několikrát jsem podvázat závity a dal kontrola třepit na uzel.

Pokud jste novým treadling, hlavní věc, kterou musíte udělat, je vytvořit ve zvyku vždy používat ruku, aby ruční kolo ubírá správným směrem při každém spuštění šití. V horní části ručního kola se pohybuje směrem k vám na tomto stroji (několik vinobraní stroje otáčet opačným směrem).

Mnoho odkazů na tom, jak šlapací šicí stroj nezmiňují, ale je to způsob, jak lépe ovládat nožní pedál s jednou nohou na zadní okraj pedálu a druhou nohou na přední hraně pedálu. Nezáleží na tom, která noha je v přední části. Experimentovat a najít polohu nohou, která vám nejlépe vyhovuje. JANOME 712T vyžaduje tolik síly na pedálu (já vím, asi jsem se zmínil, že několikrát), že do správné polohy noha opravdu záleží. Také jsem zjistil, že je jednodušší šlapací stroj při nošení obuvi, i když obvykle šité naboso nebo v ponožkách na mých dalších šlapací strojů.

Moje rada pro preppers:

To mě opravdu vadilo, když jsem viděl tento přístroj uveden na trh, a survivalistů preppers. Vím, že důvod, proč se doporučuje tento stroj – affiliate odkazy. Není to, jako byste se odkazovat na vinobraní stroj na Amazonu, že jo?

Vzhledem k tomu, šití je již běžně naučil dovednost, že většina lidí se zdají být úplně ponětí o šicích strojů v těchto dnech, a já jsem četl spoustu věcí na fórech, že ve skutečnosti se mi krčit – slepý vede slepého ve zcela špatným směrem. Chcete-li vidět důkaz o tom, jak bezradný obecná populace je asi šicích strojů, stačí jít podívat na reklamy šicích strojů na Craigslist. Vsadím se, že si můžete najít několik reklam, kde prodávající pouze zobrazuje fotografie v zadní části stroje. Někdy tam jsou půl tuctu fotografií, a ani jeden z nich je z přední části stroje. Si můžete myslet, že se snaží prodat auto a jen vyslání obraz konce zadní?

Pokud chceš

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *